Vítejte na mém (želvím) webu

 

Chcete želvu?

Pokud Vaše odpověď zní "chci želvu", pak jste nalezli správné webové stránky.

Tyto stránky jsou věnovány druhu želv žijícím převážně v jižní, případně jihovýchodní Evropě. Jedná se o druh želva zelenavá (latinsky Testudo hermanni). Jsem chovatel těchto želv, je to můj koníček, takže se jim snažím v rámci svých možností poskytnout co nejpříznivější podmínky pro jejich život, které se maximálním možným způsobem přibližují přírodním podmínkám v jejich domovině. 

 

Na těchto stránkách tedy naleznete užitečné informace týkající se samotného chovu želv zelenavých, jejich způsobu života, rozmnožování, odchovu mláďat atd. Želva je ideální domácí mazlíček, není příliš časově náročná (při dodržení alespoň základních podmínek chovu), finanční náročnost také není v porovnání s náklady na jiné domácí mazlíčky vysoká, želva při pravidelné údržbě terária nikterak nezapáchá, nevydává žádné výrazné zvuky, v podstatě když nechcete či nemáte náladu, nemusíte o ni ani vědět.

 

Pokud Vás tyto stránky zaujaly a po jejich přečtení jste se utvrdili v přesvědčení, že želvu zelenavou opravdu chcete pořídit, ať již pro sebe či jako překvapení pro své děti, pak neváhejte a obraťte se na mě. S ohledem na věk, kterého se tento druh želv dožívá, je to investice nejen na celý Váš život, ale možná i pro další generaci.

 

Upozornění návštěvníkům

Stránky budu pravidelně aktualizovat, přidávat další obrázky do fotogalerie a umísťovat odkazy na svá vlastní videa. Máte-li nějaký dotaz, neváhejte se podívat do sekce "otázky a odpovědi", kde jsem uvedl několik nejčastějších dotazů a odpovědí na ně. Pokud v této sekci odpověď na svůj dotaz nenaleznete, pak můžete svůj dotaz vznést v sekci "debatní kroužek" a kdokoli (nejen já) Vám může odpovědět.

Novinky

Update obsahu stránek

04.04.2023 10:25
Dobrý den všem, k příležitosti blížícího se výročí 15ti let, co chovám želvy, jsem se rozhodl udělat výraznější update obsahu těchto stránek. Informace zde...

Téměř 1000 sledujících na Facebooku

02.02.2022 12:28
Všem moc děkuji za přízeň, kterou projevujete na Instagramu, Youtube a Facebooku. 

Želví instagram

10.06.2020 14:05
  Vážení fanoušci,  pokud Vás baví moje želví facebookové stránky, neváhejte si přihlásit odběr příspěvků i na "instáči". Doba a s ní spojený rozmach...
Záznamy: 1 - 3 ze 21
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>