Diskuzní fórum

Datum: 16.03.2015

Vložil: chciželvu

Titulek: Re: Odzimování

Dobrý den,

je to normální chování samců, ale ihned po odzimování je to dost divné. Samec většinou nabírá sílu, tak minimálně 14 dní po odzimování je klidný, chodí se jen nahřávat a žrát. Teprve až když nabere výrazně hmotnost, začne intenzivně hledat samici na páření.

Samici mu dopřát sice můžete, ale vetšinou jeden samec a jedna samice se nepáří - zvykne si na ní, ona se s ním pářit nechce a výsledkem je, že samec zase běhá a hledá jinou.

Datum: 14.03.2015

Vložil: Veronika

Titulek: Granule

Dobrý den, mám dvě dospělé želvy zelenavé a už od mala jim dávám jednou až dvakrát týdně granule. Na Vašem webu jsem se ale dočetla, že některé jsou nevhodné. My kupujeme granule Apetit - krmivo pro želvy. A chtěla jsem se zeptat, zda nnevíte jestli nejsou závadné. Děkuji předem za odpověď.

Datum: 16.03.2015

Vložil: chciželvu

Titulek: Re: Granule

Dobrý den,

tyto granule neznám, ale obecně granule nelze pro želvy zelenavé doporučit. Mají dlouhý trávící trakt uzpůsobený na balastní stravu (byliny).

Já dávám občas granule Reptilix, doporučované několika předními chovateli. Jiné ne.

Datum: 09.03.2015

Vložil: Veronika

Titulek: Páření

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat,doma mám samičku suchozemské želvy pořídila jsem si samečka . On samičku pořád kouše,dočetla jsem se že to je předehra.
Májí se po spáření oddělit popřípadě jak dlouho se mají zůstat pospolu.
Děkuji za odpověď

Datum: 16.03.2015

Vložil: chcizelvu

Titulek: Re: Páření

Dobrý den,

předehra bych to ani nenazýval...je to běžné chování samců, které však k samotnému páření nevede...páření je poměrně komplikované, ani to, že samec naskočí na samici a vydává mňoukavé zvuky neznamená, že se páří.

Páří se tak dvakrát do roka a víceméně spíše za podmínky, že samec má výběr samic. Pokud má jen jednu samici, ta se většinou pářit vůbec nechce...

Takže oddělit je nezbytně nutné jen pokud jí kouše do krve, jinak ne...ale doporučuji oddělit, jinak samici nedá pokoj, aby mohla v klidu odpočívat a žrát.

Datum: 22.02.2015

Vložil: Aniinka11

Titulek: Terarium

Dobrý den, pokud bych si pořídila jednu želvu zelenavou (budu počítat s tím, že bude měřit cca 25 cm) bude této želvičce stačit terarium velké asi 80x40x40??

Datum: 22.02.2015

Vložil: Chcizelvu

Titulek: Re: Terarium

Dobry den, lepe pro jednu zelvu poridit terarium alespon o rozmerech 100x50 vyska staci 30 cm. Lepe akvarium nez terarium.

Datum: 17.02.2015

Vložil: anna nováková

Titulek: venkovní výběh

dobrý den, mám želvu zelenou a chtěla jsem pořídit venkovní výběh jenže máme kočky a mám strach,že by je zakousli mám tedy výběh pořídit krytý?

Datum: 22.02.2015

Vložil: Chcizelvu

Titulek: Re: venkovní výběh

Urcite je vhodne pres nej natahnout pletivo,tim nic nezkazite.

Datum: 10.01.2015

Vložil: Hanička

Titulek: Cites

Když máme vajíčka želvy zelenavé a brzy se vylíhnou tak kolik stoji registrace do Cites a jak se vyřizuje doklad obchodní činosti a kolik stojí. Moc děkuji

Datum: 11.01.2015

Vložil: Chcizelvu

Titulek: Re: Cites

Veskere potrebne informace se doctete na webu ministerstva zivotniho prostredi. CITES nestoji nic, pokud je budete prodavat, pak musite mit vyjimku k prodeji, ta se plati a je vhodne mit zivnost, pokud budete prodavat pravidelne a vice kusu.

Datum: 10.01.2015

Vložil: Lenka

Titulek:

Máme želvu zelenavou ale chystame se jet na dovolenou. Nemáme nikoho kdo by ji mohl obstarávat. A sebou ji vzít nemohu. Co mám dělat... moc děkuji

Datum: 11.01.2015

Vložil: Chczelvu

Titulek: Re:

Zelvu vzdycky mohou obstarat rodice nebo deti nebo nekdo znamy. Zelva vydrzi samozrejme i tyden ohladu naprosto vklidu.

Datum: 03.01.2015

Vložil: Petr

Titulek: mokrý substrát

Dobrý den při zimování má mít želva substrát mokrý nebo suchý??Mám jí ve sklepě v cca.7-10 stupňů.Děkuju

Datum: 10.01.2015

Vložil: Mnya

Titulek: Re: mokrý substrát

Myslím si že mokrý a k přezimování je potřeba 5 stupňů.

Záznamy: 46 - 60 ze 184
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek